Nejčastější dotazy

Dotazy můžete zasílat na naše emaily uvedené v sekci Kontakty.


Jak se bude programová nabídka v budoucnu rozšiřovat?

Naší snahou je aby většina programů byla srozumitelná pro diváky. Postupně budeme vyřazovat německé, anglické a polské programy z analogové nabídky a místo nich zařadíme české nebo slovenské. V budoucnu počítáme v digitálním vysíláním (DVB-C) s některými anglickými a německými programy pro diváky, kteří se tyto jazyky učí. Současně se počítá i s rozšířením nabídky v rámci digitálního vysílání. Všechny pořady, které budou vysílány digitálně z vysílače na Pradědu bude možné chytit přes DVB-C set-to-box i v naší síti. Další digitální programy budou zařazovány jak do omezené, tak i do základní nabídky.


Proč přijímat programy kabelové televize analogově?

V současné době existuje v domácnostech spousta zařízení, které nemají digitální tuner (DVB-T/S/C) jako například: DVD rekordéry, HDD rekordéry, videorekordéry, CRT televizory, některé LCD televizory, televizní karty do PC…Pokud bychom vysílali pouze digitálně, je potřeba ke každému z těchto zařízení připojit DVB-C set-top-box, který musí být vždy přepnutý na požadovaný kanál nebo si pořídit nové zařízení obsahující DVB-C tuner.

Společnost Kabelová televize Jeseník navíc za Vás vyřídí jakoukoliv změnu ve způsobu vysílání analogových programů, takže se nemusíte při změně frekvence vysílaného programu starat o přelaďování nebo přesměrování přijímacího zařízení, sestavování programů na přijímači podle oblíbenosti a o dekódovací karty.


Jaká je kvalita digitálního vysílání ve srovnání s kabelovou televizí?

Většina televizních programů, které dnes našim divákům dodáváme je přijímána na našich hlavních stanicích digitálním satelitním nebo terestriálním přijímačem. Pozemní digitální vysílání má stejnou kvalitu jako vysílání satelitní. V budoucnu plánujeme pro zákazníky s HDTV (High-definition television) rozšíření vysílání HD programů přes DVB-C set top box.


Plánujete další rozšiřování kabelových rozvodů?

Ano. Na ulicích Habrová a Sládkova je připraven projekt k zavádění našich programových nabídek do zdejších bytových domů. Od listopadu 2008 jsou nově připojeny panelové domy u pošty – č.p.1048, 1049, 1050 a 1051.


Co dělat, když jsou na některých programech pruhy, nebo zrní obraz?

Pokud se závada objevuje pouze na některých kanálech v analogové nabídce (TA3, ČT24…), zkuste nejprve vyměnit účastnický kabel vedoucí z naší zásuvky do televize a nezapojujte další zařízení (VHS, DVD rekordér…). Pokud se závada objevuje na většině našich kanálů nebo výměna účastnického kabelu nepomohla kontaktujte prosím naše pracovníky.


Pořídili jsme si novou LCD/plazmovou televizi a zhoršil se nám na ní příjem (a současně i na jiné televizi v bytě). Co máme dělat?

LCD/plazmové televize mají nově uzemňovací přívod (tzv. trojkolík) přes elektrickou přípojku. V některých případech se mohou do LCD televizoru (případně do jiných televizorů v bytě) dostat rušivé vlivy (tzv. plovoucí zem). Pokud Váš nový televizor neobsahuje filtrovací člen, je možnost u nás toto zařízení zakoupit. Cena se pohybuje přibližně od 350Kč do 500Kč.


Jak to bude vypadat po zahájení digitálního vysílání?

Zahájení digitálního vysílání a vypnutí starého analogového je plánováno od roku 2010 až do druhé poloviny roku 2012. Pro diváky kabelové televize to nepředstavuje žádné technické problémy. Vysílání kabelové televize bude stejné jako dosud i po zahájení digitálního provozu. Změnu diváci vůbec nezaregistrují a pro příjem analogové kabelové televize nebudou potřebovat žádné další zařízení. Naši klienti se tak o přechod na digitální vysílání nemusí starat.

Nepřijdete ani o digitální vysílání jako takové. Kabelová televize Jeseník bude přenášet digitální signál i ve své síti a zákazníci budou moci přijímat televizní signál také digitálně pomocí DVB-C set top boxů.


Jak si mohu zajistit přípojku (signál) kabelové televize?

Pokud zákazník bydlí v domě s přípojkou kabelové televize, stačí kontaktovat naše pracovníky a ti příslušnou zásuvku připojí do sítě kabelové televize. Není-li v bytě zásuvka kabelové televize i přesto, že v domě signál kabelové televize je, zajistíme pro vás odbornou montáž (jedné nové zásuvky v bytě), kterou hradí Kabelová televize Jeseník. Pokud dříve zásuvka ve vašem bytě byla, ale z jakéhokoliv důvodu došlo k jejímu poškození nebo poškození souvisejícího zařízení, stačí opět kontaktovat naše pracovníky.

Mapu se zobrazením domů připojených na síť Kabelové televize Jeseník najdete na našich internetových stránkách v sekci – Mapa sítě

U některých domů je možnost vybudovat nově přípojku kabelové televize, především se to týká domů v blízkosti signálu kabelové televize. Pro případné dotazy ohledně montáže do vašeho domu prosím kontaktujte naše pracovníky.

Comments are closed.